SSK Sorgulaması Nasıl Yapılır?

SSK Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Günümüzde insanların her türlü ihtiyaçlarını internet aracılığıyla yaptığı gerçeğini kabul etmiş bulunuyoruz. İnternet üzerinden her türlü banka, fatura ödeme, bilet alma, bahis oyunları oynama gibi, SSK Sorgulama işlemlerini de hızlı ve güvenilir bir şekilde yapabiliriz. SSK, Sosyal Sağlık Kurumu adı altında, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin vatandaşlarına sağladığı sağlık olanaklarını kapsayan ve haklarını koruyan bir kurumdur. 4K kapsamına giren kurallar dahilinde hizmetler sunan ve bu kapsam dahilinde değerlendirilen sigorta kurumu olan SSK ile ilgili birçok sorgulama yapabiliriz. 2008 yılında ismi SGK olmuş ve bu kapsam altına girmiş olsa dahi, vatandaşların çoğu halen daha SSK olarak bilmektedir.

Ayrıca, GSS uygulamasına 1 Ocak 2012 tarihinde geçen SGK, ülkede yaşayan tüm vatandaşlara sağlık hizmetleri sunup, sağlık konusunda sorunlarla karşılaşmamayı da sunmuştur.

SSK Sorgulama sayesinde, GSS Prim Borcunuzu öğrenebilirsiniz. Bu işlem için, SGK internet sitesine giriş yaptıktan sonra sorgulama bölümünden GSS Prim Borcu sorgulamasına tıklayarak, T.C. Kimlik Numaranız yardımıyla sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

SSK Sorgulama işlemiyle birlikte neleri öğrenebileceğinizi bilirseniz, daha rahat ve zamandan daha fazla tasarruf ederek işlemlerinizi halledebilirsiniz.

 

SSK Sorgulama İle Neleri Öğrenebilirim?

Öğrenebilecekleriniz;

  • Çalıştığınız veya çalışmakta olduğunuz işyerlerine ait işyeri numaraları,
  • Geçmişte çalıştığınız dönemleri ve hangi aylarda çalıştığınızı,
  • Belgenizde yer alan kodu,
  • İşe veya işlere giriş ve çıkış tarihlerinizi,
  • Hangi aylarda, çalıştığınız hangi iş yerinin sizlere ne kadar ve ne zaman prim yatırdığını,
  • Aylık net gelirinizi,
  • Yıllık olarak gelir ve SSK toplamlarınızı,
  • Genel toplamlarınızı,
  • Genel hizmet dökümüne de,

En iyi şekilde ulaşabilir, en doğru sonuçlara erişebilirsiniz.

 

 

SSK Sorgulamayı Nerelerden Yapabilirim?

 

SSK Sorgulama işlemi için, SGK kurumlarına başvurup, net bilgi alabileceğiniz gibi, internet üzerinden de bu işlemleri online biçimde gerçekleştirebilirsiniz.

E-Devlet şifresine sahip olan herkesin kullanabileceği www.turkiye.gov.tr adresinden, online ve sorunsuz bir biçimde SSK Sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Ayrıca SGK ‘nın kendi internet sitesinden de, SGK Sorgulamanızı T.C. Kimlik Numaranızla birlikte sorunsuzca halledebilir, istediğiniz bilgilere ulaşabilirsiniz.

Son Yazılar
Bir cevap bırakın